Sobota 20. 4. 2024

Poradenská pracoviště

Speciální pedagog

Mgr. Markéta Matyášová
Konzultace pro zákonné zástupce po individuální domluvě v místnosti VP1  - stará budova, 2. patro.

Kontakt:

email: marketamatyasova@zskomslavkov.cz

Konzultační hodiny: Úterý 14.30 - 15.30

Činnost školního speciálního pedagoga

Jedná se o samostatnou poradenskou činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, jejich rodičům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ze směrnice ZŠ č. 36 Organizace poradenských služeb. Škola poskytuje bezplatně standardní poradenské služby žákům a jejich zákonným zástupcům.

Oblast práce se žáky a jejich rodiči:

- Diagnostika výchovných a výukových potíží
- Péče o žáky se SVP
- Prevence školního neúspěchu, techniky a hygiena učení
- Konzultace se zákonnými zástupci při výukových a výchovných problémech žáků
- Speciálně pedagogická činnost orientovaná na péči o žáky s individuální potřebou podpory, která se týká výukových obtíží.
- Poradenská pomoc při potížích s SPU (dyslexie, dysortografie, dysgrafie aj.)
- Preventivní depistáže specifických poruch učení (problémové čtení a psaní, dyslexie, dysortografie, dysgrafie)
- Individuální nápravná terapie SPU se žákem a skupinová náprava SPU v málo početné skupině žáků