Místní akční plán II rozvoje vzdělávání v ORP Slavkov u Brna
Schválený rozpočet pro rok 2024 a střednědobý výhled rozpočtu 2025-2026
Pokyn zřizovatele upřesňující postup vedení základních škol ve Slavkově u Brna při přijímání nových žáků pro školní rok 2024/2025
Na základě výše uvedeného pokynu nebude možné žádostem o přestup podaným před 1. dubnem 2024 vyhovět.
Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2024/2025
Základní informace
Kritéria pro přijetí žáků pro školní rok 2024/2025
Pokyn zřizovatele upřesňující postup při přijímání nových žáků pro školní rok 2024/2025
Vyhláška o stanovení školských obvodů
Desatero pro rodiče dětí předškolního věku
Žádost o přijetí žáka k základnímu vzdělávání
Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání česko-ukrajinsky
Žádost o zařazení do přípravné třídy
Zápisový lístek školní družiny a řád školní družiny
Žádost o odklad školní docházky
Žádost o odklad školní docházky česko-ukrajinsky
Žádost o vystavení průkazu ISIC - tištěný, interaktivní, základní informace, pravidla používání.
Kytara pro začátečníky
pro žáky, kteří začínají s hrou na kytaru
žáci 4. - 5. tříd
čtvrtek 13.15 -14.15
vedoucí: Mgr. Bohdan Slanina
nutná vlastní kytara
cena 200 Kč za pololetí
Modelářský kroužek
- lepení papírových modelů
pro žáky, kteří rádi tvoří
žáci 4. - 5. tříd
úterý 14.00 -15.00
vedoucí: Mgr. Bohdan Slanina
cena 500 Kč za pololetí - v ceně je zahrnut nákup materiálu pro žáky
Čtenářský kroužek
pro žáky, kteří mají rádi hezké knížky
žáci 3. - 4. tříd
čtvrtek 13.00 -14.00
vedoucí: Mgr. Klára Jandorová
cena 200 Kč za pololetí
Žáci, kteří jsou přihlášeni k pravidelné týdenní docházce do školní družiny nebo školního klubu, mají sníženu úhradu za jeden vybraný kroužek ve výši 100 Kč v jednom pololetí.
Přihlášky do kroužků mohou žáci odevzdávat na sekretariátu školy do 25.září.
Kroužky budou otevřeny, pokud o ně projeví zájem alespoň 7 zájemců a zahájí činnost od října 2023.
Nová budova - 2. patro - ve Školním klubu.
Půjčovní doba: ÚT + ČT: 12,45 - 13,30
ST: 12,45 - 14,30
termín | čas | akce | kde | zúčastní se | |
25.3. a 26.3. | dopoledne | Etiketa stolování | jídelna |
1. - 3.ročník 4. - 5. ročník |
|
22.3. | dopoledne | Matematický klokan | třídy | 4. - 9. ročník | |
21.3. | večer/noc | Noc se čtením ve škole - akce k Měsíci knihy | kmenové třídy | I.B- III.B - IV.AC - VI.B | |
21.3. | 4.h | Prevence - Bezpečný internet | DS | 4. ročník | |
20.3. | dopoledne | Miniprojekt | ZŠ Rousínov | V.B | |
20.3. |
5.h 6.h |
Miniveletrh povolání | ISŠ Slavkov |
VIII.AB VIII.CD |
|
20.3. | dopoledne | Krajské kolo olympiády ČJ | SVČ Lužánky Brno | vítěz okr. kola | |
18.3. | dopoledne | Literární workshop | 3. + 4. ročník | ||
13.3. | dopoledne | Jarní fotografování | v ŠD | zájemci 1. - 5. ročníku | |
11.3. | večerní představení od 19,00 | Divadelní představení "Saturnin" | Mahenovo divadlo Brno | přihlášení žáci | |
29.2. | dopoledne | Scénické čtení | DS | 1. - 5. ročník | |
27.2. | 13,30 - 14,30 | Karneval ŠD s klaunem | GS | ŠD - 1. - 6. oddělení | |
26.2 - 27.2. |
14,00 - 14,30 7,40 - 8,00 |
Daruj knihu, daruj radost | MT | ŽP | |
26.2. - 1.3. | Lyžařský výcvikový kurz | Beskydy - Rališka | žáci 7. ročníku | ||
24.2. | od 20,00 | Ples ZŠ | SC Bonaparte | ||
22.2. | dopoledne | Okresní kolo olympiády - zeměpis | Maják Vyškov | Přihlášení žáci 8. a 9. ročník | |
21.2. | dopoledne | Okresní kolo olympiády - zeměpis | Maják Vyškov | Přihlášení žáci 6. a 7. ročník | |
16.2. | dopoledne | VIDA - Srdce na dlani | Brno | VIII.AC | |
15.2. | dopoledne | VIDA - Srdce na dlani | Brno | VIII.BD | |
14.2. | dopoledne | Planetárium | Brno | 5. ročník | |
5.2. - 9.2. | Jarní prázdniny | ||||
2.2. | Pololetní prázdniny | ||||
1.2. | 6.h | Školní kolo olympiády Aj | uCJ1 | přihlášení žáci - 8. a 9. ročník | |
31.1. | Vydávání výpisu vysvědčení | ||||
30.1. | dopoledne | Okresní kolo olympiády - český jazyk | Maják Vyškov | výherci školního kola | |
26.1. | 11,50 - 12,50 | Divadlo - představení v angličtině | KC Bonaparte | 7. - 9. ročník | |
26.1. | 8,30 - 9,30 | Divadlo - představení v angličtině | KC Bonaparte | 3. - 6. ročník | |
25.1. | 6.h | Školní kolo olympiády - Aj | u CJ1 | přihlášení žáci - 6. - 7. ročník | |
24.1. | dopoledne | Okresní kolo olympiády - matematika | Maják Vyškov | výherci školního kola | |
22.1. | dopoledne | Preventivní program Čas proměn | DS | 6. ročník | |
17.1. | dopoledne | Okresní kolo olympiády - dějepis | Maják Vyškov | výherci školního kola | |
9.1. | 17,00 | Schůzka k LVK - hory | DS | rodiče účastníků | |
9.1. | 16,30 | Schůzka k volbě povolání | IX.B | zájemci z řad rodičů | |
9.1. | od 15,00 |
Třídní schůzky - 1. st. 15,00 - 17,00 2. st. 15,30 - 17,30 |
kmenové třídy | zákonní zástupci | |
4.1. | od 13,00 | Tříkrálový průvod | Slavkov | ŠD | |
22.12. | dopoledne | Filmové představení | KC Bonaparte | 1. + 2. stupeň | |
20.12. | dopoledne | Miniprojekt | Rousínov | V.A | |
19.12. | dopoledne | Výukový program v angličtině | DS | 8. + 9. ročník | |
18.12. | 6. vyuč. hodina | Návštěva ISŠ | ISŠ | vybraní žáci 9. roč. | |
14.12. | 15,00 - 17,00 | Vánoční jarmark | SB | 1. + 2. stupeň | |
12.12. | 5. - 6. h | Olympiáda - český jazyk | VII.A | vybraní žáci 8. a 9. ročníku | |
11.12. | dopoledne | Návštěva MěÚ | MěÚ Slavkov | VI.A | |
6.12. -8.12. | odpoledne | Výstava ván stromečků | Zámek | ŠD | |
5.12. | dopoledne | Chemické pokusy | MU Brno | IX.D | |
5.12. | dopoledne | Mikulášská nadílka | třídy | 1. stupeň | |
4.12. | dopoledne | Vědomostní soutěž - příprava VIII.A | DS | 2. ročník | |
28.11. | 8,00 - 13,00 | ČEPS Cup | hala | 1. stupeň | |
28.11. | dopoledne | Jump park | Brno | VII.B | |
23.11. | dopoledne | KK florbal H3 | hala | vybraní žáci | |
23.11. | dopoledne | ZOO - VP | Brno | VII.BD | |
22.11. | dopoledne | VP - Konstantin a Metoděj | DS | VII. ABCD | |
22.11. | dopoledne | Florbal H4 | hala | vybraní žáci | |
22.11. | dopoledne | Planetárium Brno | Brno | VIII.C | |
21.11. | dopoledne | ZOO - VP | Brno | VII.AC | |
16.11. | dopoledne | IPS | Vyškov | IX.D | |
14.11. |
15,00 - 17,00 15,30 - 17,30 |
Třídní schůzky 1. stupeň Třídní schůzky 2. stupeň |
třídy | zákonní zástupci | |
13.11. | dopoledne | IPS | Vyškov | IX.C | |
9.11. | dopoledne | IPS | Vyškov | IX.A | |
8.11. | dopoledne | Florbal D3 | hala | vybraní žáci | |
7.11. | 13,00-14,30 | ŠD - Kouzelník Katonas | malá tělocvična | ŠD - všechna oddělení | |
7.11. | dopoledne | Ukázková hodina v 1. ročníku | kmenové třídy | rodiče 1. ročníku | |
6.11. | dopoledne | IPS | Vyškov | IX.B | |
3.11. | dopoledne | Florbal H3 | hala | ||
1.11. | dopoledne | VIDA - mikrosvět | Brno | VI.BD | |
1.11. | od 7,30 | Vánoční fotografování | ŠD | zájemci - 1. stupeň | |
31.10. | dopoledne | Turnaj v přehazované | Vyškob | vybraní žáci 4. a 5. ročníku | |
31.10. | dopoledne | VIDA - Mikrosvět | Brno | VI.AC | |
26. - 27.10. | Podzimní prázdniny | ||||
23.10. | dopoledne | TONDA OBAL na cestách - výukový program | ZŠ | 1. stupeň | |
23.10. | dopoledne | SMĚNA - burza oblečení (trička, mikiny) | ZŠ | ||
19.10. | 8,00 - 14,00 | Sběr papíru | Stará tělocvična | ||
18.10. | 8,00 - 12,00 | Německé zemské gymnázium | Brno | IV.BC | |
18.10. | dopoledne | Rudické propadání | Mor. kras | IX.BD | |
17.10. | dopoledne | Přespolní běh - krajské kolo | Brno | vybraní žáci | |
10.10. | 9,00-12,00 | Veletrh SŠ | Vyškov | 9. ročník | |
3.10. | dopoledne | Rudické propadání | Mor. kras | IX.AC | |
2.10. | dopoledne | Dopravní hřiště | Vyškov | IV.C | |
29.9. | dopoldene | Sportovní den | Slavkov | 2. stupeň | |
27.9. | dopoledne | Přespolní běh | Vyškov | vybraní žáci | |
26.9. | 15,00 | Třídní schůzky 1. ročníku | kmenové třídy | ZZ žáků 1. ročníku | |
26.9. | dopoledne | Dopravní hřiště | Vyškov | IV.B | |
26.9. | 10,00 | BESIP | Slavkov | I.B | |
25.9. | dopoledne | Adaptační program | Slavkov | VI.C, VI.D | |
25.9. | dopoledne | Dopravní hřiště | Vyškov | IV.A | |
25.9. | 10,00 | BESIP | ISlavkov | I.A | |
25.9. | 9,00 | BESIP | Slavkov | I.C | |
22.9. | dopoledne | Věda na zámku | Slavkov | 1. stupeň | |
22.9.- 20.10. | dopoledne | Plavání - 2. roč. | Vyškov | II.A, II.B, II.C | |
21.9. | od 8,00 | Fotografování žáků | ŠD | PT, 1. ročník, vybraní žáci - galerie | |
20.9. | dopoledne | Brněnské pověsti | Brno | V.B | |
18.9. | dopoledne | Adaptační program | Slavkov | VI.A, VI.B | |
14.9. | dopoledne | Brněnské pověsti | Brno | V.A | |
11.9. | 15,30 | Třídní schůzky 6. ročník | třídy | ZZ žáků 6. roč. | |
1.9. | 8,00 | Zahájení školního roku 2023/24 | třídy |